Jak kupić samochód w czasie pandemii koronawirusa COVID-19?

Rozprzestrzenianie się koronawirusa to znaczące niebezpieczeństwo dla zdrowia, ale też dla światowej gospodarki. W takich sytuacjach dużej niepewności podejmowanie ekonomicznych decyzji jest wyjątkowo trudne. Jaki rodzaj finansowania kupna samochodu jest w obecnej sytuacji najlepszy dla portfela?

Oddziaływanie epidemii koronawirusa na gospodarkę

Kwarantanna bez wątpienia ogranicza potencjał gospodarki do rozwoju, pomimo tego analitycy nie są zgodni co do możliwych następstw tego stanu. Polsce i innym krajom świata grozi spowolnienie gospodarcze lub nawet recesja (spowolnienie trwające dwa miesiące). Duży kryzys ekonomiczny nie musi się rozpocząć, jeśli tylko życie gospodarcze zostanie szybko wznowione po zakończeniu zagrożenia epidemicznego. W jaki sposób ma to wpływ na decyzję o zakupieniu auta?

Nowy samochód w kredycie

Nowy samochód prosto z salonu można kupić na kredyt. Taka opcja finansowania pozwala użytkować bezpieczny i komfortowy samochód nawet przy braku dużych pieniędzy. Umowy kredytowe są stosunkowo elastyczne, dzięki czemu istnieje duża dowolność jeśli chodzi o ustalanie wysokości składek i długości okresu zobowiązania. Treści umów te mogą zostać także powtórnie negocjowane, a sam kredyt można ubezpieczyć chociażby od utraty przychodu, co daje bezpieczeństwo w zaistniałej sytuacji.

Leasing nowego pojazdu

Leasingowanie fabrycznie nowego samochodu nie wiąże się z badaniem zdolności kredytowej, jak odbywa się to przy występowaniu o kredyt na samochód. Leasing samochodu to rozwiązanie korzystne finansowo, jednak wobec długotrwałego spowolnienia gospodarczego powinno się rozpatrzyć możliwość pogorszenia się własnej sytuacji finansowej. Od przeważanej większości umów o leasingu leasingobiorca może odstąpić, jednakże nie będzie to bezproblemowe i generuje straty rozwiązującemu umowę leasingobiorcy.

Kupno samochodu używanego w gotówce

Innym od dwóch powyższych rodzajów finansowania zakupu nowego samochodu z salonu jest nabycie pojazdu z drugiej ręki za za odłożone pieniądze. Samochody używane dostępne są w atrakcyjnych cenach, ale nie obejmuje ich już opieka gwarancyjna świadczona przez wytwórcę. Kupując pojazd z drugiej ręki za gotówkę należy uwzględnić duże koszty utrzymania takiego pojazdu, które często sprawiają, że lepiej opłacałoby się kupić nowy samochód. Korzyścią takiego rozwiązania jest jednak ominięcie długoterminowych zobowiązań, co jest istotne w obliczu niepewności o losy gospodarki.

Zobacz również: http://pyzy-dwie.pl/czy-warto-sprowadzac-auto-z-niemiec

Jak kupić samochód w czasie pandemii koronawirusa COVID-19?