marketing-wielopoziomowy1Tworzenie dobrego bloga to nie wyłącznie chęci, jednak także masa wolnego czasu. Zapał także jest istotny, bez niego blog popularny nie będzie, to mogę stwierdzić już na wstępie.

 

  1. Adres. Jeśli ktokolwiek zauważy adres Twojego bloga w komentarzu, w odnośnikach, bądź gdziekolwiek indziej, to wątpie iż na niego wejdzie, jeśli adres będzie brzmiał np. „sweetprincess49074087895”. Adres bloga także ma przyciągać czytelnika do odwiedzenia, zatem musi on być w miarę prosty, bez wielkiej liczby cyfr i kombinacji języka angielskiego z językiem polskim.
  2. Świetna promocja. I nie mam tutaj na myśli spamowania na wszelkich blogach, gdyż to wyłącznie znichęca. Korzystnie jest zostawić szczery komentarz dotyczący posta na konkretnym blogu, a następnie na końcu wkleić jedynie adres własnego, wolno nawet rozpocząć małą debatę z twórcą bloga poruszającą przedmiotu notki.
  3. Kreacja graficzna. Jak wiemy, nie każdy ma i umie stosować programy graficzne, stąd właśnie powstały blogi z szablonami. Starczy na nie wejść, powiadomić o skopiowaniu szablonu, dodać szabloniarnię do odnośników i wkomponować szablon na naszego bloga. Mnóstwo osób przyciąga piękny i atrakcyjny szablon, więc nie dziw się, jeżeli czytelników będą odpychały jaskrawe odcienie oraz masa obrazków na całą stronę. Ani to ładne, ani estetyczne.
  4. Notki. Dobry blogger wie, iż nie tworzy się ich tylko i jedynie dla komentarzy. Na swoim blogu omawiaj wątki interesujące, zmuszające do konkluzji, lub po prostu dodawaj posty, jakie zainteresują czytelników np. dużo własnej grafiki komputerowej. To, by tworzyć dobrze i nie robić błędów ortograficznych i interunkcyjnych tłumaczy się chyba samo przez się. Jeśli masz kłopoty z ortografią, to przed wydaniem notki wklej artykuł choćby do Worda, zaznaczy błędy. Obecnie nawet w przeglądarkach internetowych błędy są wskazywane na czerwono, więc nie powinno być z tym większych kłopotów.
  5. Zapał.Musi być on faktycznie wielki, najbardziej popularne blogi są prowadzone nawet przez pare lat! Notki powinny być uzupełniane cyklicznie. Jednak bardziej przykładaj uwagę do jakości aniżeli liczby danych postów. Blogi, w jakich posty są uzupełniane co miesiąc są naturalnie rzadziej odwiedzane od tych, na jakich ciekawe posty pojawiają się co pare dni, bądź co tydzień.
  6. Blogowi znajomi. Można ich odnaleźć niezwykle szybko, wymieniając się opiniami na określony temat i tak dalej. Po jakimś czasie możecie dodać się wzajemnie do odsyłaczy. Im więcej będziesz miał/ła blogowych kolegach, tymże częściej Twój blog będzie oglądany, bowiem czytelnicy blogów Twoich bliskich, będą natykali się na Twojego bloga.
Jak prowadzić dobry blog? Kilka cen­nych porad.