Za pomocą fototapety możesz szybko i niewielkim kosztem odmienić każde wnętrze w swoim domu. Co więcej, możesz to zrobić praktycznie samodzielnie – nowoczesne fototapety są doskonałej jakości, a ich producenci dbają o to, by przy ich nakładaniu było jak najmniej pracy.

Najprostsze do położenia są fototapety z naniesionym już fabrycznie klejem.

fototapety do biura

Dzięki temu, że fototapeta zawiera już klej, można ją bardzo szybko położyć na ścianę. Nie ma konieczności smarowania klejem ani dolnej powierzchni fototapety, ani ściany. Oczywiście, przed nałożeniem fototapety należy odpowiednio przygotować i oczyścić ścianę. Powinna być ona czysta i sucha, pozbawiona kurzu czy innych drobnych zanieczyszczeń. Najlepiej po prostu umyć ścianę ciepłą wodą z mydłem, co pozwoli na szybkie usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Gdy ściana jest już sucha, można przystąpić do nakładania fototapety.

Pierwszym krokiem jest rozwinięcie wszystkich rulonów i aktywowanie kleju, który znajduje się pod spodniej stronie fototapety. Należy położyć rulon np. na stole i równomiernie namoczyć warstwę kleju za pomocą pędzla z wodą. Klej aktywuje się w ciągu około 5 minut, wtedy można od razu kłaść fototapetę na ścianie.

Tapetowanie należy rozpocząć od góry i przyklejać tapetę ku dołowi. Po drodze należy delikatnie za pomocą miękkiej szczotki lub wałka usuwać powstające pęcherzyki powietrza. Nie należy tego robić ręką czy szmatką, gdyż wtedy nie uda się równomiernie usunąć wszystkich pęcherzyków. Dopiero gdy pierwsze pasmo fototapety jest położone idealnie, można przystąpić do położenia kolejnych pasm.

Dalsze informacje na stronie: www.coloray.pl.

Wystrój biura