Jak wybrać szafkę na buty?

W każdym domu przechowuje się całą masę butów, zwłaszcza, jeśli wśród domowników jest kobieta kochająca buty i odnajdująca pasję w ich gromadzeniu. Uporządkowanie obuwia wymaga zastosowania odpowiednich elementów wyposażenia. W naszym przedpokoju czy garderobie możemy w tym celu wykorzystać szafki na buty – różnej wielkości i typu. Jak dobrać taki mebel, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania?

Urządzanie recepcji

Szafka z butamiNajczęściej w mieszkaniach w blokach mieszkalnych starszego typu przedpokoje prowadzące do poszczególnych pomieszczeń, są niewielkie. To wąska przestrzeń, której właściwe zagospodarowanie wymaga dużych zdolności. Postawienie klasycznych mebli w przedpokoju spowoduje, że straci on całą swoją funkcjonalność i zostanie zagracony. Wąskie przejście, które przy tym powstanie bynajmniej nie będzie sprzyjać utrzymaniu pewnej przestronności w mieszkaniu. Dlatego też w przedpokojach warto wykorzystywać meble na wymiar lub meble produkowane seryjnie, ale przeznaczone właśnie do takich pomieszczeń.

Nieodłącznym elementem wyposażenia przedpokoju będzie szafka na buty. Może ona być wykonana z dowolnych materiałów, ale jeśli chcemy uzyskać mebel wytrzymały, solidny, o pięknej estetyce, powinniśmy zdecydować się na szafkę na buty wykonaną z drewna. Jeśli będzie to drewno sosnowe, pochodzące z polskich lasów, dodatkowo wprowadzimy do swojego przedpokoju zdrową energię.

Dlaczego drewno?

Drewno jest materiałem, który od wieków wykorzystywany jest do wytwarzania wszelkiego rodzaju mebli i sprzętów domowych. Charakteryzuje się naturalnym pięknem i wyjątkową wytrzymałością. Umieszczając przy wejściu do naszego domu lub mieszkania szafkę na buty wykonaną z jasnego drewna sosnowego, o subtelnym rysunku słoi, nadajemy temu pomieszczeniu szczególny charakter. Może stać się ono wizytówką naszego domu, zwłaszcza dla osób trzecich, które często widzą wyłącznie przedpokój, a nie pomieszczenia mieszkalne, do których prowadzi. Lite, bezsęczne deski wykorzystywane do produkcji szafek na buty to dobry wybór dla każdego kupującego, bowiem materiał ten odznacza się szczególną twardością. Poza tym jego estetyka sprawia, że można go dopasować w zasadzie do każdej stylizacji pomieszczenia – klasycznej i nowoczesnej.

Drewniana szafka na buty przez długie lata, nawet przy intensywnej eksploatacji, nie straci nic ze swoich właściwości. Jej atutem pozostaje to, że można ją odnawiać wielokrotnie w trakcie jej użytkowania, czego nie można powiedzieć o szafkach wykonanych z płyty MDF czy z innego tworzywa.

Dla alergików

Jeśli w naszym domu mieszkają osoby ze skłonnością do alergii lub posiadające stwierdzoną chorobę alergiczną, przy wyborze każdego mebla należy zwrócić uwagę na to, jakie środki zostały wykorzystane do jego wykończenia. Nie inaczej jest w przypadku szafki na buty, która powinna być zaimpregnowana i polakierowana hypoalergicznymi substancjami organicznymi.

Funkcjonalność

Jednym z najważniejszych czynników wyboru jeśli chodzi o szafki na buty, będzie funkcjonalność. Mebel ten powinien pomieścić w sobie wygodnie wiele par butów, o różnym fasonie, ale nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca w naszym przedpokoju.

Opracowano na podstawie materiałów z: Meble-BIK

 

Meble do recepcji