Samochód używany – sprowadzać samemu czy kupić na miejscu?

Auto-Arek doradza:

auto-arekGdy zakupienie samochodu nowego nie wchodzi w grę, co dotyczy większości szukających pojazdu dla siebie, wtedy alternatywą jest wyszukanie używanego w cenie w swoim zasięgu finansowym. Teraz bardzo dużym powodzeniem cieszą się samochody sprowadzane z Niemiec, Holandii, a także innych zachodnich krajów. Można kupić je zarówno bezpośrednio handlarzy już w Polsce, na przykład w firmie Auto-Arek z Łapina, która w tej branży specjalizuje się od lat, jak i również można zdecydować się na kupno pojazdu wprost u źródła, czyli w Niemczech. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto dobrze zastanowić się, co będzie optymalnym rozwiązaniem, biorąc przy tym pod uwagę swoje indywidualne wymagania. Z zakupieniem samochodu w Niemczech wiąże się przede wszystkim czasochłonna procedura. Na początek trzeba będzie znaleźć odpowiednie auto – można zrobić to przez internet na portalach ogłoszeniowych lub też można wybrać się osobiście na giełdy, które odbywają się w niemieckich miastach. To, oczywiście, oznacza już podróż na miejsce, a więc początkowe koszty. Trzeba następnie wyszukać odpowiedni model samochodu, co też nie zawsze się udaje, zwłaszcza gdy ma się szczegółowe co do tego wymagania. Następnie przychodzi czas na finalizację transakcji, czyli spisanie umowy kupna-sprzedaży, powinna być dwujęzyczna, ponieważ w przeciwnym przypadku trzeba będzie ją przetłumaczyć, potem należy odebrać wszystkie dokumenty jak dowód rejestracyjny, karta pojazdu.

Auto-Arek Jodłowno – kompleksowy import aut

auto-arek łapinoAuto trzeba wyrejestrować i uzyskać specjalne zaświadczenie, kupić tablice wyjazdowe oraz ubezpieczenie OC na przejazd do kraju. Po polskiej stronie także czekają formalności związane z rejestracją auta i badania techniczne. Wobec tego trzeba dokładnie zapoznać się z procedurami, wziąć kilka dni urlopu i przygotować się na stanie w kolejkach. Plusem tej drogi jest możliwość zakupienia auta bez pośredników, w przystępnej cenie – można też uniknąć kupna auta nieodpowiadającego swojemu pierwotnemu opisowi. Gdy jednak nie jest to rozwiązanie dla ciebie, możesz wybrać firmy, które specjalizują się w sprzedaży aut sprowadzonych, na przykład wspomnianą już firmę Auto-Arek Łapino, która w tej dziedzinie ma wieloletnie doświadczenie.

Auto Arek opinie i informacje

auto arek opinieZakupienie auta z Niemiec już w Polsce ma ten atut, że całą transakcje będzie można zrealizować w krótszym terminie. Również nie trzeba przejmować się formalnościami, ponieważ większość z nich mogą załatwić pracownicy firm sprzedających pojazdy, na przykład jak w Auto Arek opinie o nie potwierdzają, że to naprawdę dobre rozwiązanie dla szukających korzystnych ofert dla siebie. Wprawdzie wybór jest mniejszy i trzeba też uważać, aby nie natknąć się na samochód nierzetelnie opisany, to jednak to rozwiązanie, na które dzisiaj decyduje się większość poszukujących używane samochody. Dostępne modele można sprawdzić bardzo łatwo przez internet – wystarczy tylko kilka chwil, aby przejrzeć je na stronach internetowych. Gdy jakiś model wpadnie ci w oko, możesz od razu skontaktować się ze sprzedawcą, aby umówić się na jego zobaczenie, a potem na finalizację transakcji.

Auto-Arek Łapino